OGLAS

350 tisuća eura za održavanje riječkih plaža

Grad Rijeka održava 21 plažu, od toga 12 plaža na Kantridi i Kostabeli, a 9 na Pećinama. Ususret turističkoj sezoni u tijeku su sanacije i građevinski radovi.

To su radovi na održavanju šetnica, staza, sunčališta, dohrana plaže šljunkom. U planu je uređenje dijela šetnice. – rekla je Snježana Baždarić iz Upravnog odjela za komunalni sustav i promet Grada Rijeke

Jugo i nestabilno vrijeme tijekom zime stvorili su štete na plažama koje treba sanirati prije dolaska ljepšeg vremena.

Istočni dio grada, znači plaže na Pećinama su stradale na način da su oštećene šetnice, da je dio šljunčanog materijala nestao, odnosno da ga je more povuklo. I plan je kao i svake godine do sezone kupanja, odnosno do 1. lipnja osigurati plaže za korištenje kupačima, kazala je Baždarić.

Za održavanje riječkih plaža Grad Rijeka će ove godine izdvojiti 350 000 eura.