Druga polovica kolovoza, no još uvijek velik broj turista boravi na Kvarneru. Tome svjedoče i pune crikveničke plaže.
A s ljetnim radostima, kupanjem i sunčanjem dolaze nažalost i ozljede te ostale zdravstvene tegobe. Mladi tim crikveničke turističke ambulante svakodnevno obrađuje pacijente iz svih dijelova Hrvatske i svijeta.
U vrhuncu sezone smo imali oko 60-tak pacijenata dnevno, u 8 sati rada. Dočeka nas puna čekaonica i nekad i preko radnog vremena imamo pacijenata, rekla je liječnica Andrea Blažić.
Tijekom ljetnih mjeseci na području Primorsko-goranske županije radi 8 turističkih ambulanti.
A turisti najčešće dolaze zbog tzv. morskih ozljeda.
Dijagnoze su stvarno šarolike, od upala grla, viroza, upala uha do ozbiljnijih povreda, šivanja, kazala je Blažić.
Bilo je posla, ali sve smo nas dvije to uspjele riješit, ide malo sporije jer smo samo dvije, a puno je pacijenata, ali uspijevamo stvarno nije problem. Svi dolaze, djeca, odrasli, starija dob, priča nam medicinska sestra Tina Mataija.

A zanimljivo je i to kako je liječnici Andrei i sestri Tini ovo prvi posao u životu.
Ovo je bilo stvarno jedno kako bi se reklo vatreno krštenje, dobra prilika za steći iskustvo iz svih područja medicine, mislim da smo ja i sestra Tina dobro prošle tu, istaknula je doktorica Blažić.
I dok je Tina iz Novog Vinodolskog, Andrea je Crikveničanka.
Drago nam je da možemo raditi u svom gradu, htjele bi nastaviti, vidjet ćemo što nosi jesen, govori Blažić, a Mataija dodaje Volim ovaj posao raditi i voljela bi nastaviti.
Turističke ambulante radit će tako još u rujnu.