Dinamo 2 – Orijent 0

grass-2616911_1920

Prvaci Hrvatske, nogometaši Dinama, u kombiniranom su sastavu svadali drugoplasiranu momčad Druge lige, riječki Orijent 1919. 2-0 (2-0), prijateljskoj utakmici na stadionu valbruna u Rovinju, gdje se Dinamo nalazi na pripremama. Oba pogotka postigao je bivši igrač Rijeke, Mario Gavranović, u završnici orvig poluvremena, u 37. i 39. minuti. “Crveni” s Krimeje, koji su tek počeli pripreme, uglavnom su se branili. Nisu stvorili konkretniju prigodu za pogodak. Od 77. minute u sastavu Orijenta igrao je Karlo Milinović, sin nekdašnjeg igrača Rijeke i Dinama, reprezentativca i trenera. Za Dinamo nije igrao Dani Olmo. Završila je trakavica oko njegova transfera, postao je novi član njemačkog Leipziga. Uz “fiksnu” odštetu od 18,5 milijuna eura, Dinamo bi sa bonusima za dvije, tri godina, mogao inkasirati još 12,5 milijuna eura.