Goran Tomić nakon poraza u Maksimiru: Sami smo sebe pobijedili u prvom poluvremenu

FB_IMG_1643572566941

Dinamo – Rijeka 2:0

Nogometaši Rijeke poraženi su od Dinama 0:2 u utakmici 21. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je u četvrtom ogledu protiv Dinama ove sezone doživjela prvi poraz.

U četvrtoj minuti greška u obrani Dinama otvorila je prostora za Murića na desnoj strani, ali pokušaj ubačaja završio je u rukama Livakovića.

Dinamo je uzvratio tri minute kasnije, oštar ubačaj Oršića prošao je kroz peterac, ali Andrić nije bio dovoljno brz.

Dinamo je imao posjed lopte, ali bez izrazitih prilika na otvaranju utakmice. U 18. minuti Murić je pokušao s s 25 metara, lopta je išla u vratara Dinama.

Dvije minute kasnije i dobar udarac Čerina s 25 metara otišao je preko gola.

I onda je Dinamo poveo. Prvo je Labrović odlično obranio udarac Oršića što je Dinamu donijelo korner.

Nakon što je izveden udarac iz kuta, u konačnici je uslijedio ubačaj, Labrović je obranio prvi udarac, natrčao je Šutalo i glavom pospremio loptu u mrežu – 1:0.

U 28. minuti Labrović je još jednom sjajno reagirao obranivši udarac Ademija. U 35. minuti Rijeci se otvorila odlična prilika, ali udarac Čerina s 15 metara blokirao je Theophile.

U 42. minuti Oršić je primio loptu i ostao sam pred golom Rijeke, Labrović je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Dinamo je uspio stići do drugog gola u 44. minuti. Ivanušec je uspio se izboriti za loptu ispred Velkovskog i gurnuo za Oršića koji je ostao sam i poentirao – 2:0.

U 56. minuti Vučkić je progirao Murića koji je oštro ubacio u kazneni prostor. Theophile nije dobro reagirao, ali Drmić nije uspio kvalitetno pucati.

U 64. minuti Dinamo je uzvratio. Ivanušec je presjekao jedan pokušaj dodavanja Labrovića, sjurio se prema golu, ali udarac je otišao pored vratnice. (HNK Rijeka)