Rukometaši Zameta nastavili pozitivan niz visokom pobjedom protiv Spačve

rk zamet 2

Zamećani su došli i do treće pobjede Lige za ostanak Paket24 Premijer lige uvjerljivom pobjedom 34:23 protiv ekipe Spačve iz Vinkovaca.

Zamet otvara susret golovima Pikeca i Kvasteka za minimalno vodstvo. Nakon toga Spačva, uz 2 uzastopna pogotka, preuzima jedino vodstvo na utakmici rezultatom 2:3. Zamet ubacuje u brzinu više i serijom 5:0 dolazi do rezultata 7:3. Posljednje golove prije odlaska na poluvrijeme postižu Mrakovčić, Islamović i odlično raspoloženi Vučko te se na odmor odlazi rezultatom16:11. U drugom dijelu Zamet podiže tempo i iz minute u minutu povećava prednost za ukupnih 34:23. Kod Zameta treba izdvojiti Damira Vučka s 10 postignutih pogodaka, Dinu Islamovića sa 7 golova iz isto toliko pokušaja te tradicionalno raspoložene Marka Mrakovčića i Tomislava Kvasteka. Ponajbolji golman lige Marin Sorić sakupio je visokih 12 obrana. Spačvu su predvodili Borna Mažurana s 5 te Karlo Vašarević, Filip Mažurana i Marin Božićević s 4 postignuta pogotka.

Pred Zametom je slobodan vikend zbog reprezentativnih okupljanja nakon čega slijedi gostujuća utakmica protiv ekipe Ruda.

RK Zamet: Vučko 10 (7), Živković 2, Ljevar, Njegovan, Ogurlić 3 (1), Islamović 7, Sorić, Tomaš 1, Milih, Viskić, Mrakovčić 3, Devčić 1, Pikec 2, Kvastek 4, Perkov 1.

RK Spačva: Ćirović, B. Mažurana 5, Vašarević 4 (3), Nađ, Čičak, Božičević 4, Blašković, Pašagić, Lasić, F. Mažurana 4, Kuže 1, Bolanča 2, Žaja 3.

Sedmerci: Zamet 8 (8), Spačva 4 (3). Isključenja: Zamet 8, Spačva 14 minuta.