PGŽ za javne potrebe u sportu osigurala milijun kuna, dodatnih 1,8 milijuna kuna izdvojeno za sportske objekte

Primorsko-goranska županija u otežanim uvjetima uzrokovanim epidemijom COVID 19 kroz rebalans Proračuna osigurala je dodatna sredstva namijenjena sportu kako bi se održao kontinuitet sportskih aktivnosti i u novim restriktivnim okolnostima.

Pročitaj više

Rijeka – Lokomotiva 1:0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 1:0 u utakmici 11. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Lokomotiva je prva prijetila. Jednu dugu loptu odbio je Escoval, Tuci je natrčao i odlično potegnuo iz voleja s 20 metara, ali Nevistić je sjajno reagirao.

Rijeka je uzvratila udarcem Menala (10') kojega je lako ukrotio Hendija, dok je pokušaj Cokaja (11'), nakon ubačaja Karačića, otišao od travnjaka preko gola.

Simon Rožman: Za mene jako bitna tri boda, stvorili smo jako puno prilika

Simon Rožman uzdignutih ruku dočekao je kraj utakmice protiv Lokomotive. Potpuno zasluženo Rijeka je odnijela vrijedna tri boda protiv lokosa i to u najboljem mogućem trenutku, uoči reprezentativne pauze.

- Bojao sam se malo ove utakmice, jer je zadnja u nizu u ovom periodu. Stvorili smo puno prilika, možda i najviše protiv Lokomotive od kad sam na klupi Rijeke. Za mene jako bitna tri boda u ovoj borbi za dvije fronte, rekao je Simon Rožman.

U videu pogledajte cijelu izjavu trenera Rijeke

Veslački klub Jadran prikupio je potrebna sredstva za kupnju novog kombi vozila

Veslački klub Jadran prikupio je potrebna sredstva za kupnju novog kombi vozila. Tijekom ljeta nekolicina bivših članova i roditelja mladih veslača pokrenuli su akciju za kupnju kombija koji im je neophodan za prijevoz članova.

Simon Rožman uoči Lokomotive: Vrijeme je da nam se okrene sportska sreća

Utakmica će biti neizvjesna, odlučivat će detalji, a sada je vrijeme da se ti detalji okrenu prema nama i da nam se okrene sportska sreća da dobijemo tri boda, poručio je Rožman uoči sutrašnje utakmice.

Simon Rožman: Čestitke igračima, bili smo na maksimumu u ovom trenutku

Još jedna odlična predstava Rijeke u Europskoj ligi nije nagrađena barem bodom. Rijeka je sjajno parirala Napoliju, ali gosti su na kraju stigli do tri boda (1:2).

- Čestitke igračima, moramo biti realni. Bili smo na maksimumu s obzirom na probleme s ozljedama. Žao mi je zbog nekih propuštenih prilika u prvom poluvremenu i stative u nastavku. Bile su to situacije koje su mogle unijeti nemir kod Napolija, ali nismo uspjeli, rekao je Simon Rožman, trener Rijeke.

Cijelu izjavu trenera Rijeke pogledajte u videu

Rijeka – Napoli 1:2

Nogometaši Rijeke poraženi su od Napolija u utakmici 3. kola skupine F Europske lige. Rijeka je pružila sjajan otpor protiv talijanske momčad, ali u konačnici je nedostajalo malo sreće da bi rezultat na kraju bio pozitivan.

Rijeka je maestralno otvorila utakmicu. U sedmoj minuti Menalo je vukao kontru i pokušao proigrati Kulenovića. Prije toga je srušen Menalo, ali glavni sudac nije označio prekršaj.

Samo dvije minute kasnije Murić je sjajno gurnuo loptu za Kulenovića koji je pretrčao braniča Napolija i ubacio za usamljenog Menala, ali vratar Meret bio je brži.

Luka Menalo: Najbitnije je da damo maksimum, da ne ostane žal nakon utakmice

Nogometaši Rijeke u četvrtak dočekuju Napoli (Stadion HNK Rijeka, 18.55 sati) u utakmici trećeg kola skupine F Europske lige.

Na Rujevicu stiže jedna od najvrjednijih i najboljih ekipa Serie A na čelu s trenerom Gennarom Gattusom, legendom talijanskog nogometa, koji je prije tri godine u Rijeci na čelu Milana doživio poraz 0:2.

Mladi u sportu

Mlade streličarke SK Ajkula i karatisti KK Champion gosti su ovog izdanja Mladih u sportu.

Simon Rožman: Mjerenja temperature nam diktiraju sastav

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju u Šibeniku (0:2) u ogledu 10. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka je tako doživjela treći prvenstveni poraz, a u videu pogledajte izjavu trener Simona Rožmana nakon utakmice.

Simon Rožman nakon Šibenika – 10. kolo (2020./2021.)

Šibenik – Rijeka 2:0

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju u Šibeniku (0:2) u utakmici desetog kola Prve HNL.

Pogotke za Šibenik postigli su Bulat (12') i Sahiti (74').

Rijeka 1 - AZ Alkmaar 4

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod AZ-a iz Alkmaara 1:4 u utakmici drugog kola skupine F Europske lige.

Rijeka je svoju 50. utakmicu u europskim natjecanjima u posljednjih osam godina okončala uvjerljivim porazom protiv nizozemske momčadi koja nije praštala niti jednu pogrešku.

Igrala se 72. minuta kada je Lončar sjajno proigrao Kulenovića koji je smirio loptu i zabio - 4:1. Bio je to počasan gol i nagrada za bijele koji nisu posustali unatoč negativnom rezultatu.

Stolnoteniski klub Opatija 08 već godinama uspješno odgaja generacije mladih sportaša, a neke od njih upoznali smo u emisiji. Mladi odbojkaši Grobničana vratili su se sa zlatom oko vrata s prvenstva Hrvatske u Zadru. Sve o ovom podvigu doznajte u ovom izdanju Mladih u sportu.

Sve više zaraženih sportaša

Trenutno desetak riječkih sportskih klubova zbog zaraženih pojedinaca ima ekipe u samoizolaciji, do daljnjeg zabranjeno korištenje svlačionica u sportskim objektima .

Darko Velkovski i Sterling Yateke pozvani u reprezentaciju

Darko Velkovski i Sterling Yateke, nogometaši Rijeke, pozvani su u reprezentaciju Sjeverne Makedonije i Srednjoafričke Republike.

Sjevernu Makedoniju očekuju utakmice protiv Gruzije (Tbilisi, 12. studenog), Estonije (Skoplje, 15. studenog) i Armenije (18. studenog).

Srednjoafrička Republika nastupa u kvalifikacijama za Afrički kup nacija, te je očekuju ogledi protiv Maroka u Casablanci 13. studenog, te protiv Maroka u Douali 17. studenog.