PGŽ: Rezultati ljetnog upisnog roka u srednje škole

Ukupan broj upisanih učenika u ljetnom upisnom roku je 2 442 (28 manje nego lani). Slobodnih mjesta za jesenski upisni rok ostalo je 304.

Ukupan broj upisanih učenika u ljetnom upisnom roku je 2.442 (28 manje nego lani)

Slobodnih mjesta za jesenski upisni rok ostalo je 304

Postotak ukupne popunjenosti po programima iznosi 89%:

95% gimnazijski programi – 3% više nego lani
91% strukovni programi (4 i 5 g.) – 2% manje nego lani
78% strukovni – obrtnički programi (3 i 2 g.)– 13% više nego lani
79% umjetnički programi – 6% više nego lani
22% programi za učenike TEŠ – 16% manje nego lani

11 srednjih škola je popunilo svoju upisnu kvotu (100%):

• Prva riječka hrvatska gimnazija
• Prva sušačka hrvatska gimnazija u Rijeci
• Gimnazija Andrije Mohorovičića
• Gimnazija Eugena Kumičića Opatija
• Salezijanska klasična gimnazija Rijeka
• Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo
• Tehnička škola Rijeka
• Elektroindustrijska i obrtnička škola
• Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci
• Hotelijersko-turistička škola Opatija
• Obrtnička škola Opatija

Popunjeni su i gimnazijski programi u Prirodoslovnoj i grafičkoj školi Rijeka, Srednjoj školi dr. Antuna Barca Crikvenica, Srednjoj školi Ambroza Haračića Mali Lošinj i u Srednjoj talijanskoj školi program jezične i prirodoslovno-matematičke gimnazije.

 

Vrlo dobru popunjenost imaju sljedeće škole (iznad 90%):

• Prirodoslovna i grafička škola (99%) – ostalo 1 mjesto slobodno (grafički tehničar dorade)
• Medicinska škola u Rijeci (99%) – ostalo 1 mjesto slobodno (veterinarski tehničar)
• Građevinska tehnička škola (99%) – ostalo 1 mjesto slobodno (građevinski tehničar)
• Prometna škola Rijeka (95%) – ostalo 5 mjesta
• Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja (94%) – ostala 4 slobodna mjesta (CNC operater) – ove godine neće upisivati 2 dvogodišnja obrtnička programa – zavarivač i proizvođač i monter PVC i aluminijske stolarije
• Ekonomska škola Mije Mirkovića (91%) – ostalo 15 mjesta (od toga 1 mjesto za program ekonomist i 14 mjesta za programe za učenike s teškoćama)

Programi koji se neće upisivati u jesenskom roku (niti jedan upisani učenik – nema interesa):

– Krojač (Trgovačka i tekstilna škola)
– Vrtlar (Graditeljska škola za industriju i obrt)
– Automehaničar i Alatničar (SŠ Vladimir Nazor Čabar)
– Željeznički prometni radnik (Željeznička tehnička škola Moravice)
– Program opće gimnazije u područnom odjelu Cres (područni odjel Srednje škole Ambroza Haračića Mali Lošinj)
– Program prirodoslovno-matematičke gimnazije u SŠ Delnice
– Zavarivač i Proizvođač i monter PVC i aluminijske stolarije (Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja)
– Programi za učenike s teškoćama (u SŠ Mali Lošinj i SŠ Crikvenica – pomoćni kuhar i slastičar / pomoćni vrtlar)

Datumi za upise u jesenskom upisnom roku:

Početak prijava u sustav i prijava obrazovnih programa – 21.08.2020.
Završetak prijava obrazovnih programa i početak ispisa prijavnica – 28.08.2020.
Objava konačnih ljestvica poretka –01.09.2020.
Dostava upisnica u školu u koju se učenik upisao – upisi – 02.09.2020.
Objava slobodnih mjesta nakon jesenskog upisnog roka – 03.09.2020.

Što se tiče učeničkih domova, u 7 domova upisano je 256 učenika dok je za jesen ostalo 68 slobodnih mjesta (u Učenikom domu Tomislav Hero i UD Željezničko tehničke škole Moravice).

Objava konačnih ljestvica i upis u učeničke domove za jesen je 01.09.2020.

 

 

Kategorija