Rijeka uvjerljiva u 141. jadranskom derbiju

Sinoćnjom pobjedom Rijeka je izjednačila dosad rekordnu pobjedu na Poljudu, i s nova tri boda približila se konkurentima iz Splita na tri boda uz utakmicu manje, onu odgođenu protiv Dinama.

Hajduk - Rijeka 0:4 (0:1)

Stadion Poljud. Gledatelja: 13.605. Sudac Fran Jović (Zagreb). Strijelci: 0:1 Acosty (44'), 0:2 Raspopović (82'), 0:3 Gorgon (87'), 0:4 Halilović (90'). Žuti kartoni: Acosty, Halilović, Prskalo (Rijeka), Nejašmić, Jurić, Caktaš, Jradi (Hajduk).

HAJDUK: Ljubić, Bašić, Radić, Svatok (od 77' Jurić), Čolina, Nejašmić (od 62' Teklić), Hamza, Jradi, Caktaš, Eduok (od 62' Jakoliš), Jairo.

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Župarić, Escoval, Smolčić (od 90' Lončar), Halilović, Capan (od 80' Lepinjica), Acosty (od 72' Raspopović), Andrijašević, Gorgon, Čolak.