Svečana dodjela nagrade Ambasador prvi puta u Rijeci

Objavom nominacija započelo glasanje za 175 nominiranih u 35 kategorija za četvrtu dodjelu nagrada Ambasador Elektroničke glazbe

 

Objavom nominacija u 35 kategorija, među kojima je 175 nominiranih projekata koje je predložilo 65 članova struke u suradnji s HGU DJ sekcijom, 11. veljače 2020. počelo je on line glasanje za četvrtu dodjelu nagrada Ambasador Elektroničke glazbe, prvu specijaliziranu nagradu te vrste u Hrvatskoj.

 

Svečana dodjela nagrade Ambasador za ostvarenja u 2019. godini, koju organizira udruga Klubska kultura, po prvi puta će se održati izvan Zagreba i to u Rijeci, u Pogonu kulture, 19. ožujka 2020. godine u sklopu „Mjeseca glazbe“ kao dio programa Europske prijestolnice kulture.

Nagrada Ambasador se dodjeljuje akterima hrvatske elektroničke scene za ostvarenja unutar granica Hrvatske i na inozemnom tržištu u proteklih godinu dana, a od ukupno 35 ovogodišnjih kategorija, 24 kategorije su nagrade publike te 11 nagrade struke. Primjerice, u kategoriji Open air festivala u 2019. godini nominirani su Sonus, Modem, Outlook, Dimensions i Sea Star, za DJ-a godine po izboru struke nominirani su DJ Jock, Insolate, Maja PA, Petar Dundov, Yakka, a među nominiranima u kategoriji Regionalnog festivala našli su se Exit, Lovefest, No Sleep, Sea Dance i Garden of Dreams. Za sve nominirane projekte i izvođače, sudionici i ljubitelji elektroničke scene mogu glasati putem linka http://www.ambasador.hr/online-glasanje do 29. veljače 2020. godine u 23:59 sati, a pobjednike će proglasiti Nadzorni odbor po završetku glasanja.

Ambasador je dinamična nagrada koja aktivno prati zbivanja na elektroničkoj glazbenoj sceni Hrvatske i svake se godine prilagođava brojem i vrstom kategorija kako bi potaknula stvaralaštvo u sektoru bogatom različitim profilima umjetnika i glazbenika. Ove se godine nagrada po prvi puta dodjeljuje u kategorijama „Vizualno rješenje godine“ i „Najperspektivniji bend/autorski projekt elektroničke glazbe“, ali i proširuje već postojeće žanrovske kategorije poput techno, house ili bass, uvođenjem kategorija mainstream, reggae/dub kategorije za selektora godine kao i izbor eclectic DJ-a za glazbenika s najsvestranijim setom.

HDS – ZAMP će kao partner projekta i ove godine pobjedniku kategorije Mladi DJ godine pokloniti jednogodišnju besplatnu licencu.

Ambasador je više od nagrade, prerastao je u zajednicu od 300 profesionalaca okupljenih na svojevrsnoj platformi za poticanje novih projekata, programa i autora. Nagrada odaje počast najboljim festivalima, klubovima, glazbenicima i plesnim destinacijama, uključujući elektroničku glazbu aktivno u centar kulturnih tokova Republike Hrvatske i čineći je prepoznatljivim segmentom vrijednim pažnje i institucionalne podrške.

Otvoren je i poziv volonterima za pomoć u realizaciji četvrte dodjele nagrada Ambasador u Rijeci. Zainteresirani volonteri više informacija i način prijave za sudjelovanje mogu pronaći na linku http://www.ambasador.hr/aktualno/60-poziv-volonterima-za-prvi-rijecki-ambasador

 

Nagradu Ambasador podržavaju BURN Hrvatska, Ministarstvo kulture RH, Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture, HDS-ZAMP i HGU/HUZIP.

 

Više informacija o Ambasador nagradi:

http://www.ambasador.hr/

https://www.facebook.com/ambasador.hr/

https://www.instagram.com/ambasador.hr

Ambasador 2018. kratki dokumentarni film

https://youtu.be/bIrCMvGFFic

 

K A T E G O R I J E

 

NAGRADE PUBLIKE

 

FESTIVALI

01. OPEN AIR FESTIVAL GODINE

Dimensions festival – Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Modem festival – Primišlje
Outlook festival – Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Sonus festival – Plaža Zrće, Novalja, otok Pag
Sea Star festival – Stella Maris, Umag
 

02. BOUTIQUE FESTIVAL GODINE

Defected Croatia – The Garden, Tisno
Dekmantel Selectors – The Garden Resort, Tisno
Goulash Disko – Komiža, otok Vis
Love International – The Garden Resort, Tisno
SunceBeat – The Garden Resort, Tisno
 

03. NAJBOLJI FESTIVAL DOMAĆEG PROMOTORA

Forestland festival – Brezje
Freemental festival – Tarej, otok Cres
Future Sound of Zagreb – Zagreb
Lastovo u Zvijezdama – Park prirode Lastovsko otočje
Seasplash festival – Plaža Martinska, Šibenik
 

 

04. REGIONALNI FESTIVAL GODINE

Exit festival – Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad (SRB)
Garden of Dreams – više lokacija, Sarajevo (BiH)
Lovefest – Vrnjačka Banja (SRB)
No Sleep festival – Luka Beograd (SRB)
Sea Dance festival – Plaža Buljarica, Budva (CG)

 

SCENA

05. NAJBOLJA NOVA KLUPSKA VEČER

Ćelija
Myuz
Namaz
Powertape
Synesthesia

 

06. KOLEKTIV GODINE

Future Scope
KBS
RatCat
Tanzen
Traum

 

07. NAGRADA UDRUZI ZA RAZVOJ I PROMICANJE SCENE

Edusplash/Seasplash
Glazbena udruga „Echo“
Kultura Futura
Labin Art Express XXI
RatCat
 

08. KONCEPT GODINE

BSH Events
Flyaway festival
Rave bal
Stereotip
We Love Sound

 

09. PODCAST / STREAM / RADIJSKA EMISIJA GODINE

Contrast Radio – Radio 101 (Yesh)
Enter peglaona – Enter
Magic Room – Yammat FM (Maminho)
Mojo Sound System – Yammat FM (Ivona Kovačević)
Top DJ Room
 

10. KLUPSKA VEČER GODINE

Balance
Deep`n`Delicious
Future Scope
Tanzen
Traum
 

11. PARTY GODINE

Chemical Brothers – Dom sportova, Zagreb
Collage x LHF: Âme vs HVOB – Tvrđava Sv. Mihovila, Šibenik
Dimensions Arena: Jeff Mills & Tony Allen Live – Arena, Pula
KBS Warehouse: Darrius Syrossian – Student Day Festival, ex port Drvo, Rijeka
Project Vojarna: Monika Kruse – ex vojarna Bribirskih knezova, Šibenik
 

12. NAJBOLJI MALI KLUB

Depo – Zagreb
Epic – Osijek
Judino drvo – Split
Masters – Zagreb
Pločnik – Zagreb
 

13. NAJBOLJI VELIKI KLUB

Aquarius – Zagreb
Boogaloo – Zagreb
Lazareti – Dubrovnik
Opera – Zagreb
Revelin – Dubrovnik

14. NAJBOLJI KLUB U REGIJI

20/44 – Beograd (SRB)
Ambasada Gavioli – Izola (SLO)
Half – Beograd (SRB)
K4 – Ljubljana (SLO)
Silver & Smoke – Sarajevo (BiH)

 

DJ/SELEKTOR

15. NAJBOLJI TECHNO DJ

DJ Jock
Insolate
Ogi
Petar Dundov
Volster
 

16. NAJBOLJI HOUSE DJ

Antonio Zuza
PEZNT
Pips
Tom Bug
Yakka
 

17. NAJBOLJI GOA/PSY TRANCE DJ

Dalton Trance Teleport
Mayix
Stevo
Val Vashar
Winpa
 

18. NAJBOLJI TECH-HOUSE DJ

Andrea Ljekaj
Bronski
Felver
Mariano Mateljan
Marina Karamarko

 

19. NAJBOLJI BASS DJ

Filip Motovunski
Fullstep Phil
Kodin
Kula
Minimalist
 

20. NAJBOLJI SELEKTOR DUB/REGGAE ZVUKA

Banana Zvuk
Dr. Obi
Ilko & Zoki
Lo Peaks
Vrki
 

21. NAJBOLJI MAINSTREAM DJ

Dekova
Joe2Shine
Kosta Radman
Matroda
Vanillaz
 

22. ECLECTIC DJ GODINE

Dr. Smeđi Šećer
Ezgotika DJs
Jogarde
Kiwi in Space
M.I.L.E.

 

23. AMBASADOR HRVATSKE U INOZEMSTVU

Dalton Trance Teleport
Egoless
Insolate
Matroda
Petar Dundov
 

24. REGIONALNI DJ/PRODUCENT GODINE

Lag
Marko Nastić
Mike Vale
Reblock
Space Motion

 

NAGRADE STRUKE

 

25. MLADI DJ GODINE

Carnero
Groove Masters
IGZ
Marcel
Sub Effect
 

26. NAGRADA ZA NAJPERSPEKTIVNIJI BEND/AUTORSKI PROJEKT ELEKTRONIČKE GLAZBE

Eleven
Legabyte
Pastele
Sun U
The Siids
 

27. MAINSTREAM SINGLE/REMIKS GODINE

Armand Van Helden – You Don’t Know Me (Matroda Remix)
Detour – Bez Tebe (Yakka Breakbeat Remix)
Ivan Mastermix – Ederlezi (Club Mix)
Sara Renar – Tišina (Outcome Remix)
Vanillaz, Divolly & Markward – Ederlezi (Extended Mix)
 

 

28. VIZUALNO RJEŠENJE GODINE

Ante Zvonimir Stamać – ABOP „Delta“ Album Cover
Dalibor Talajić – PEZNT „Paid in Full“ Album Cover
Domagoj Jakić – MYUZ je u Klubu
Martina Kovačić – RatCat u Tunelu (Innellea)
Saša Pocrnić – Miniwal
 

29. LIVE ACT GODINE

Egoless
F.O.R.M.
Ivan Komlinović
Jan Kinčl & Regis Kattie
Petar Dundov
 

30. ELEKTRONIČKI BAND GODINE

ABOP
Chui
Nipplepeople
Pocket Palma
The Fogsellers
 

31. SINGLE GODINE

DJ Jock – Under The Lights (Suara)
Insolate – Nada (Get Physical Music)
Petar Dundov – Pyroelectric (Cocoon)
PEZNT – Freedom (DFTD)
Tom Bug – Changed My Life (Snatch! Records)
 

32. REMIKS GODINE

Denise Rabe - Sunfall (Insolate Remix)
Didier Sinclair - Lovely Flight (Tom Bug Feel Remix)
Insolate – Nada (Andrea Ljekaj Remix)
The Alchemical Theory - Eternal Return (Volster Remix)
Todd Terry, Jocelyn Brown, Martha Wash – Keep on Jumping (PEZNT Remix)

33. NAJBOLJI ALBUM PLESNE/SUVREMENE ELEKTRONIČKE GLAZBE

ABOP – Delta (PDV Records)
Insolate – Order is Chaos (Out of Place)
Nik Oroši – Underline (M.I.N.E. Records)
PEZNT – Paid in Full (Blacksoul Music)
The Siids – Brutalist (Dallas Records)
 

34. HRVATSKA ETIKETA GODINE

Blacksoul Music
Burek
Dobar House
Out of Place
PDV Records
 

35. DJ GODINE (PO IZBORU STRUKE)

DJ Jock
Insolate
Maja PA
Petar Dundov
Yakka
 

 

 

 

Kategorija