U riječkom Palachu nastavak akcije za pomoć stradalima u potresu

U Omladinskom kulturnom centru Palach, od ponedjeljka 11. siječnja 2021. godine svakim danom u razdoblju od 16 – 19 sati nastavlja se prikupljanje donacija za područja zahvaćena razornim potresom

Oovih tjedana, suočeni s razornim potresom, kao i nizom manjih potresa, koji su zahvatili područje Petrinje, Siska i Gline te okolna mjesta i sela, brojne riječke udruge i volonteri pokrenuli su niz aktivnosti pružanja pomoći unesrećenima s naglaskom na akciju doniranja koja traje od 30. prosinca 2020. godine u Omladinskom kulturnom centru Palach.

U prvim danima prikupili smo velike količine hrane, odjeće te higijenskih potrepština koje su u pet punih kombija otišli potrebitim ljudima sukladno provjerenim informacija kolega volontera s terena.

Također, svakodnevno primamo informacije kako je situacija i dalje kritična te da još uvijek postoji velika potreba za različitim predmetima/namirnicama/lijekovima. Nažalost, svjedočimo i novim potresima koji pogađaju navedena područja što dovodi do novih šteta a samim time i zaključka kako naša pomoć ne smije stati. Sukladno navedenom, mi nastavljamo s aktivnim prikupljanjem potrebnih stvari od ponedjeljka 11. siječnja 2021. godine, svakim danom od 16-19 sati u prostorijama Omladinskog kulturnog centra Palach (Kružna ulica 8, 51000 Rijeka) te Vas ovim putem molimo da o tome obavijestite javnost.

Popis potrebnih stvari, koji će se na temelju provjerenih informacija kolega na terenu redovito ažurirati na našim društvenim stranicama ( https://www.facebook.com/okcpalach , https://www.facebook.com/udrugarirock ), jest sljedeći:

 

 • Deterdžent za rublje

 • Sredstva za čišćenje univerzalna

 • Donje rublje (za djecu i odrasle)

 • Donje rublje za starije

 • Odjeća za starije osobe

 • Papuče (za djecu i odrasle)

 • Čarape debele

 • Hrana za životinje

 • Hrana za stoku

 • Posude za jelo (plastične, aluminijske)

 

 • Gumene čizme

 • Radna odjeća

 • Plahte

 • Ručnici

 • Pelene za starije

 • Bezreceptni lijekovi

 • Grijalice

 • Produžni kablovi

 • Posuđe

 • Agregati

 • Alat za radove:

 • Čekići

 • Čavli

 • Lopate

 • Pur pjena

 • Letve

 • Šarafi

 • Štafle

 • Trapez lim za krovove

 • Najlon za krovove

 • Cerade

 • Osb ploče

 • Cijevi za dimnjak

 • Elementi za dimnjak

 

 

Također, ovim putem pozivamo i sve tvrtke koje su u mogućnosti donirati navedene predmete da nam se jave na mail udruge (udrugarirock@gmail.com).

 

Naše akcije su transparentne te su popraćene brojnim dokaznim materijalima i fotografijama koje se redovito objavljuju na našim društvenim stranicama na kojim se može vidjeti i sve što je do sada napravljeno ( https://www.facebook.com/okcpalach , https://www.facebook.com/udrugarirock ).

 

Pomozite nam da, ujedinjenih snaga, budemo uz one koje u ovim teškim trenutcima ne smijemo zaboraviti.

 

Stoji u priopćenju Udruga SOS Rijeka, PaRiter, Ri Rock i Rijeka Tattoo Expo

 

 

 

Kategorija