Nakon jučerašnje pressice opatijskog gradonačelnika Amira Muzura, na temu Liburnija riviera hotela, odnosno, mogućeg ulaska Gorana Štroka u njeno vlasništvo, danas se javnosti obratio i sam čelnik Jadranskih luksuznih hotela
Nakon jučerašnje pressice opatijskog gradonačelnika Amira Muzura, na temu Liburnija riviera hotela, odnosno, mogućeg ulaska Gorana Štroka u njeno vlasništvo, danas se javnosti obratio i sam čelnik Jadranskih luksuznih hotela. Dođe li do dogovora s Vladom, Štrokova bi grupacija u LRH uložila oko 200 milijuna eura. Drugim riječima, u svaku od 1975 soba u 15 objekata Liburnia riviera hotela, Štrok bi uložio od 80 000 do 100 000 eura. Opatija je, prema njegovim riječima, jedino mjesto koje se može transformirati u destinaciju s pravih 5 zvjezdica.Priče koje su se ovi dana mogle čuti, a to je da je Muzur vjerojatno potplaćen, Muzuru će kampanju Štrok platiti, Muzur je u rukama PR-a Štroka su naravno neosnovane, stavovi koje ja zastupam su iskreni, čiste savjesti i sigurno su najbolji za ovaj grad, rekao je Muzur.To međutim, kaže Muzur, ne znači bezrezervnu potporu Štroku, jer Opatija ima svoje uvjete – prije svega zadržavanje 25 posto plus jednu dionicu te zasluženi udjeli zaposlenicima. Želimo razviti Opatiju kao avio-destinaciju i povezati je s Dubrovnikom što bi Hrvatskoj donijelo novu dimenziju u turizmu – kaže Štrok. U Dubrovniku je lani, primjerice, soba ljeti stajala više od 350 eura, godišnji prosjek bio je blizu 200 eura. No, put do takvog statusa traje već sedam godina. Ako se to sve dogodi, a ima indicija da će se dogoditi, onda je to proces koji će trajati tri do pet godina. Tek ćemo onda vidjeti ozbiljne pomake u turističkoj ponudi Opatije, kaže predsjednik Uprave Jadranskih luksuznih hotela Goran Štrok.Ljudi se za svoja radna mjesta i socijalna prava ne moraju bojati, mi ljude nismo mijenjali ni u Dubrovniku, kaže Štrok. Demantirao je tezu o navodnim poslovnim problemima u Engleskoj, rekavši kako je grupacija prodala manje hotele kako bi se fokusirala na ulaganja u Hrvatsku.





