OGLAS

NOVI REŽIM U CAMBIERIJEVOJ

Promet protječe u redu, stanari nezadovoljni

Promet protječe u redu, stanari nezadovoljni

Prvi dan od kako je prometna traka u Cambierijevoj ulici zatvorena, kako bi njome mogla prolaziti isključivo vozila Hitne pomoći, sve protječe u redu. Vozači se pridržavaju pravila, kola Hitne pomoći doista brže dolaze do bolnice. Ipak, javili su se i prvi problemi.
Ljuti stanari Cambierijeve i okolnih ulica najavljuju potpisivanje peticije. Svjesni su, kažu, da je Hitnoj trebalo omogućiti prolaz, ali ne na ovaj način.
– Ako je to zgrada i tu stanujemo, onda nam treba i parkiralište. Jer i plaća se na koncu konca. Hitnoj treba napravit prolaz, ali ne ovdje, ima bolnica i glavni ulaz i još nekoliko alternativa. Zašto su onda glavni ulaz zatvorili kad je bolnica građena, sve je štimalo? – kažu ogorčeni stanari.
Stanari će uskoro, napominju, svoju peticiju predati nadležnima. Potpis će staviti na papir kako bi uvjerili, kažu, predstavnike Rijeka prometa da im ne mogu naplaćivati parking koji nije osiguran. Poručuju i kako su realni, jer jasno im je da kola Hitne pomoći moraju imati prednost. Ne smeta im ako se to postiže na način zatvaranja dijela Cambierijeve za osobna vozila. No, zahtijevaju i da im se ponudi alternativa.
U Rijeka prometu se ne slažu. Naglašavaju da je svim stanarima koji su ranije imali pretplatu za korištenje parkinga, na području koje je sada zabranjeno za osobna vozila, osigurano mjesto na parkiralištu Rikard Benčić. Pozivaju ih, stoga, da dođu u Rijeka promet kako bi podigli svoje nove parkirališne kartice, za to područje.

Secret Link