OGLAS

Dogovor hospicij otvara

Ta ustanova za palijativnu skrb definitivno ulazi u mrežu financiranja HZZO-a

Ta ustanova za palijativnu skrb definitivno ulazi u mrežu financiranja HZZO-a

Konačno je postignut dogovor o hospiciju u Rijeci između resornog ministarstva i grada. Ta ustanova za palijativnu skrb, što su je u prostoru Riječke nadbiskupije zajedničkim snagama opremili Grad Rijeka i Primorsko-goranska županija, definitivno ulazi u mrežu financiranja HZZO-a, a otvorenje se očekuje u veljači sljedeće godine. “Zahvaljujući sufinanciranju Grada Rijeke i Županije već godinama na ovom području djeluju mobilni timovi za palijativnu skrb, koji će također biti uključeni u sustav tog jedinstvenog centra za palijativnu skrb i koji će, kad profunkcionira, biti prvi i jedini takve vrste u Republici Hrvatskoj”, podsjetio je riječki gradonačelnik Vojko Obersnel.

Secret Link