Sudeći po gužvama na Graničnim prijelazima Rupa i Pasjak, nade za turizam na Kvarneru ove sezone ipak ima. Za ulazak u Hrvatsku, jutros se čekalo do sat vremena.
Većinom dolaze Slovenci i to oni koji imaju nekretnine na našem području.
– Idemo malo počistiti stan u Malinskoj da ga pripremimo za ljeto. Za ulazak u Hrvatsku trebali smo imati papir da smo obitelj od vlasnika – rekla je Kristina iz Slovenije.
– Idemo malo na more, srediti kuću. Kuća nam se nalazi na otoku Lošinju. S nama su i papiri koji nam trebaju za ulazak u Hrvatsku – rekao je Tomaž iz Slovenije.
Turisti iz zemalja Europske unije koji imaju rezerviran turistički smještaj prilikom ulaska u Hrvatsku trebaju pokazati potvrdu rezervacije smještaja, a posjeduju li nekretninu ili plovilo, trebaju vlasništvo potkrijepiti dokumentacijom. U tom slučaju omogućen je ulazak vlasniku i članovima njegove obitelji.
I na drugim graničnim prijelazima u zemlji, zbog priljeva vozila i pregleda potrebene dokumentacije, stvorila se gužva. Čekalo se oko sat vremena.



