OGLAS

Riječani su ukazali na problem beskućništva, Deni Srdoč kuhao za beskućnike

Imati svoj dom, privilegija je koju uzimamo zdravo za gotovo.
U znak solidarnosti s onima koji tu privilegiju nemaju – beskućnicima, a u sklopu svjetske kampanje spavanja na otvorenom Riječani su noć sa subote na nedjelju prespavali u Exportu na Delti.

A taj način ukazujući na problem beskućništva i stigmu koju nose beskućnici.

Jednu noć pod zvijezdama”, inicijativu usmjerenu na solidarizaciju i povećanje svijesti o društvenom problemu beskućništva u Rijeci i Hrvatskoj organizira karitativna organizacija Depaul Hrvatska. Volonteri i aktivisti za riječke su beskućnike pripremili topli obrok i glazbeni program. Obroke je kuhao poznati kuhar Deni Srdoč, a građani su donacijom pomogli organizaciju Depaul Hrvatska.

Iako se sve trebalo događati na otvorenome, zbog jake kiše spavanje na otvorenom i cijela manifestacija održana je unutar Exporta.
Tko je sve sudjelovao pogledajte u videoprilogu

YouTube player
Secret Link