U nedjelju 12. veljače Platak će ugostiti 30-ak natjecatelja na 12. Carnival Snowboard Sessionu. Sudionici iz nekoliko europskih zemalja okušat će se u disciplini slopestyle, odnosno izvođenje akrobacija na skakonicama i elementima. Kategorije su: dječja, juniorska i seniorska. Osim atraktivnog natjecanja, Carnival Snowboard Sessionu na Platak će donijeti i dašak Riječkog karnevala.

12. Carnival Snowboard Session okupit će vozače i vozačice iz regije (Austrije, Hrvatske, Slovenije..) u natjecanju u disciplini slopestyle. Radi se o natjecanju tijekom kojeg natjecatelji izvode akrobacije na skakaonicama i elementima, tzv. trikove, prilikom spuštanja niz stazu. Sve započinje treningom u 11 sati kako bi se natjecatelji upoznali sa stazom te zagrijali za natjecanje koje će ujedno biti i prvenstvo Primorsko-goranske županije u snowboardu. Natjecatelji će biti podijeljeni u sljedeće kategorije: djeca, juniori i seniori, a ocjenjivat će se ženska i muška kategorija.

Nagradni fond vrijedan je 1000 eura. Svi koji stanu na jednu od dvije snowboard staze – dječju ili seniorsku – imat će prilike pokazati najbolje što znaju u kvalifikacijskoj rundi, nakon koje je na sucima Vidu Bariću i Moreni Makar da odluče tko je bio najbolji te ide u finalnu rundu, a potom i tko je izveo najatraktivnije pokrete, bio najkonzistentniji i najraznovrsniji te zaslužio titulu pobjednika.
Organizatori planiraju popratni program koji će osim natjecatelja zabaviti i sve okupljene na Platku. Za atmosferu na stazi će se brinuti DJ Dog i komentator/voditelj David Puharić. Poslije proglašenja najboljih, koje je predviđeno u 16 sati, organiziran je after party u X-baru na dnu staze Radeševo.
Natjecanje će se održavati u snowboard parku, te aktivnosti 12. Carnival Snowboard Sessiona neće remetiti uobičajeni rad staza na Platku.
Carnival Snowboard Session, kojeg od svojih početak 2008. godine organizira Snowboard klub Nine, organiziran je u različitim oblicima u centru Rijeke sa željom da se iskoristi vrijeme Riječkog karnevala za popularizaciju sporta. Ovo će biti prvi put da će se CSS održati na Platku, mjestu na kojem je većina snowboardera iz regije napravila svoje prve pokrete na snowboardu. Organizatori, koji na Platku inače organiziraju škole boardanja, željeli su iskoristiti postojeću infrastrukturu na skijalištu, ali i uz kombinaciju atraktivnog natjecanja i karnevalskog raspoloženja obogatiti ponudu istog.





