Gradonačelnik Rijeke Marko Filipović jutros je obišao dio Reciklažnog dvorišta Pehlin u kojem je noćas iza ponoći izbio požar, a koji je brzom intervencijom vatrogasaca nakon dva sata stavljen pod kontrolu.
U tijeku je dogašivanje požara u kojem je gorio glomazni otpad i otpad zaostao od orezivanja stabala. Opožareno je oko 2500 m2 prostora. Gradonačelnik Filipović je prilikom obilaska opožarenog deponija i razgovora s pripadnicima dežurnih službi koji se još uvijek nalaze na terenu, naglasio kako je najvažnije da nema ozlijeđenih. „Prema informacijama s kojima raspolažem, požar je pod kontrolom i stavljen je pod nadzor, više nema otvorenog plamena. Trenutno se radi na razvrstavanju otpada i očekujem da će do kraja današnjeg dana situacija u potpunosti biti sanirana“ rekao je Filipović dodajući da će se, nakon što požar bude u potpunosti ugašen, pristupiti detaljnom očevidu i utvrditi uzroci požara o čemu će javnost biti obavještena. Požar na prostoru manipulacije i privremenog skladištenja glomaznog otpada primijetili su čuvari Reciklažnog dvorišta, odmah iza ponoći. Alarmirana je Javna vatrogasna postrojba Grada Rijeke čiji su pripadnici ubrzo pristupili gašenju i stavili požar pod nadzor. Gradonačelnik zahvaljuje, prije svega vatrogascima i djelatnicima KD Čistoća, na brzom i učinkovitom postupanju u gašenju i sanaciji požara. U akciji gašenja sudjelovali su i vatrogasci Dobrovoljnih vatrogasnih društava Drenova, Halubjan-Viškovo i Kraljevica.Na raščišćavanju i sanaciji opožarene površine rade djelatnici KD Čistoća s četiri radna vozila.Gradonačelnik Filipović obišao požarište u Reciklažnom dvorištu Pehlin
Članak objavljen: 20/09/2024
Post navigation
Objavljeno u kategorijama:




