OGLAS

Štrajk u zdravstvu:”Ljudi koji dežuraju po 12 sati nemaju pravo na topli obrok, jel to sramotno?


Bez obzira na štrajk zdravstvenih radnika u KBC-u Rijeka, nema otkazivanja pregleda i zakazanih termina, poručili su iz KBC-a Rijeka Pogledajte što kažu pacijenti koje smo danas zatekli u bolnici.

Počeo je veliki štrajk u zdravstvu. Nakon što su iz Sindikata medicinskih radnika više puta istaknuli kako resorno Ministarstvo od veljače ne odgovara na njihove zahtjeve vezano za uredbu o koeficijentima, najavljeni štrajk je započeo.-”Žao mi je jer nisam mislio da ću ovo doživjeti u svojoj karijeri da se moramo boriti za naša osnovna prava. Naši pacijenti znaju da smo mi bili jučer ovdje za njiih, da smo danas tu i da ćemo sutra biti za njih. Nismo mi na suprotnim stranama. I naši kolege su pacijenti, i naši roditelji su pacijenti kao i prijatelji, susjedi, članovi obitelji, poručio je sindikalni povjerenik Sindikata zajedno u KBC-u Rijeka Irislav Šabulić. Nakon neuspjelih pokušaja mirenja s Ministarstvom, u 58 zdravstvenih ustanova u Hrvatskoj štrajk je započelo oko 4000 zdravstvenih djelatnika.-”Ljudi koji dežuraju ovdje po 12 sati nemaju pravo na topli obrok, jel to sramotno? Jel sramotno da šofer saniteta ima manju plaću nego šofer vlakića u nacionalnom parku, zapitao se danas Šabulić. Štrajk je uzrokovala šutnja vladajućih oko povećanja osnovice plaće za najmanje 20 posto i promjene uredbe o koeficijentima koje su zatražili iz medicinskog sektora. Tvrde kako su uredbom o koeficijentima najviše oštećeni laboranti, radiološki tehničari, medicinske sestre, djelatnici u sanitetskom prijevozu i farmaceutski tehničari.Unatoč štrajku KBC Rijeka nastavio je prema planu i programu odrađivati sve zakazane termine I redovno primati pacijente dok to nije slučaj u cijeloj zemlji. U kliničko – bolničkim centrima koji su potpuno ušli u štrajk obrađivat će se samo hitni, bolnički i onkološki pacijenti.-”Oni nisu zastupljeni u velikom broju tako da smo mi uspjeli u potpunosti odraditi do sada sve ono što je bilo planirano, rekao je ravnatelj KBC-a Rijeka Alen Ružić. Pacijenti riječkih odjela nisu osjetili manjak kvalitete niti njege od strane zaposlenih uslijed početka štrajka, poručio je Ružić.

YouTube player
Secret Link