U vandalskom činu proteklog tjedna iščupana su dva stabla šljive, koja su djelatnici KD Čistoće uspjeli ponovno zasaditi, dok je stablo japanske trešnje nepovratno uništeno te će vrlo skoro biti nabavljeno i zasađeno novo. Također, zamijenjen je polomljeni potporni štap za platanu.
Deset stabala posađenih u parku na Delti dio su projekta ozelenjivanja grada. Tako je Grad Rijeka prijavama na javne pozive Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost osigurao 385 tisuća eura bespovratnih sredstava za provedbu dva projekta ozelenjivanja našeg grada koji se već realiziraju. Realizacijom ovih projekata, ali kroz dodatni projekt koji se provodi suradnji s Turističkom zajednicom, sadi se ukupno oko 3500 stabala i grmova na različitim lokacijama Grad Rijeka registrira i kartira svako zasađeno stablo u međunarodnu podatkovnu platformu MapMyTree.
U parku na Delti ponovno su zasađena stabla stradala u vandalizmu




