OGLAS

Pijan sa 1,58 promila izazvao nesreću, jedna osoba ozlijeđena

Jučer se na području Kraljevice dogodila prometna nesreća koju je izazvao alkoholizirani vozač.

Do nesreće je došlo oko 17.10 sati kada je 29-godišnji hrvatski državljanin upravljajući osobnim vozilom, riječkih registracijskih oznaka, u ulici Kalina nije prilagodio brzinu kretanja stanju i uvjetima na cesti pa je u zavoju izgubio nadzor nad vozilom te skrenuo u lijevu stranu kolnika i izravno udario u drugo osobno vozilo kojim je iz suprotnog smjera upravljala 59-godišnja hrvatska državljanka.

Ozlijeđenoj vozačici pružena je medicinska pomoć u KBC Rijeka gdje su joj liječnici dijagnosticirali teške tjelesne ozljede.

Vozaču je alkotestiranjem izmjerena koncentracija alkohola od 1,58 promila te je odmah uhićen i priveden na postupanje u policijsku postaju.

Završetkom postupanja je 29-godišnjak sankcioniran sukladno važećim zakonskim propisima i protiv njega policijski službenici Postaje prometne policije Rijeka podnose kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu za počinjenje kaznenog djela izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu.

Secret Link