Od utorka, 23. lipnja 2026. godine, na Jelačićevom trgu počinju betonski radovi. Radovi se izvode u sklopu obnove oštećenih kamenih kocaka na stajalištima javnog gradskog prijevoza KD-a Autotrolej.
Radovi će se odvijati na prva dva perona, gledajući od oznake stajališta za turističke autobuse. Glavni ciljevi ove obnove su: Povećanje sigurnosti prometovanja. Povećanje sigurnosti kretanja pješaka. Očuvanje javne infrastrukture.
Predviđeno je da će radovi trajati oko tri tjedna. Tvrtka Rijeka plus moli sve sudionike u prometu, što uključuje pješake i korisnike javnog gradskog prijevoza, za pojačan oprez prilikom prolaska kroz zonu radova.




