OGLAS

U Crikvenici položeni vijenci i zapaljene svijeće povodom 31. obljetnice VRO „Oluja“

Predstavnici Grada Crikvenice odali su počast hrvatskim braniteljima koji su svoje živote utkali u stvaranje slobodne i neovisne Republike Hrvatske. Počast je odana uoči obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, ujedno i 31. obljetnice vojno-redarstvene operacije „Oluja“.

Vijenci su položeni i svijeće su zapaljene kod središnjih križeva na mjesnim grobljima u Grižanama, Selcu, Jadranovu, Dramlju i Crikvenici. Počast je odana i kod Spomenika braniteljima Domovinskog rata u Crikvenici, gdje su okupljeni minutom šutnje i molitvom iskazali zahvalnost svim poginulim, nestalim i preminulim hrvatskim braniteljima.

U izaslanstvu Grada Crikvenice bili su gradonačelnica Ivona Matošić Gašparović, predsjednica Gradskog vijeća Ines Kassal Andrašević te predstavnici braniteljskih udruga proizašlih iz Domovinskog rata, točnije udruga UDVDR, HVIDRA i HČZ Vinodol s područja grada. Uz njih, u izaslanstvu su sudjelovali i predstavnici Udruge antifašističkih boraca te Policijske postaje Crikvenica.

Obilježavanju su se pridružili i građani te predstavnici udruge Vavik vjerna Kirija, koji će navečer sudjelovati u tradicionalnoj i jubilarnoj 10. bakljadi pod nazivom „Oluja na Kvarneru“. Okupljeni građani su svojim dolaskom još jednom pokazali važnost njegovanja sjećanja na ključne trenutke hrvatske povijesti i na one koji su podnijeli najveću žrtvu za domovinu.

Gradonačelnica Ivona Matošić Gašparović istaknula je važnost očuvanja uspomene na hrvatske branitelje i vrijednosti koje su obranjene u Domovinskom ratu. Poručila je kako se s dubokim poštovanjem i zahvalnošću prisjećaju svih koji su dali svoj doprinos stvaranju slobodne Hrvatske te naglasila da je trajno čuvanje uspomene na njihovu žrtvu zajednička dužnost. Povodom predstojećeg državnog blagdana, predstavnici Grada Crikvenice sudjelovat će i na središnjim svečanostima obilježavanja u Otočcu i Zalužnici.

Secret Link