Sopić: Svi su govorili da ćemo otpasti k’o ratkapa, ali mi smo i dalje tu

Još 5 utakmica do kraja HNL utrke, Rijeka i dalje nastavlja s pobjedama s kojima drži vrh ljestvice.

-” Treba ostati čvrsto na zemlji i raditi , poručio je Željko Sopić.

Prvo poluvrijeme Rijeka nije uspjela probiti obranu Gorice, a prema naprijed je nekoliko puta opasno zaprijetila za alarm u riječkoj svlačionici.

Pohvalio je Sopić Ivanovića koji je na poluvremenu ušao umjesto Jankovića, a 53. minuti ušli su Pjaca i Marić.

-”Mislim da je to prelomilo utakmicu, svi igrači su dali obol, 3 boda i ništa više. Ostajemo na kursu, pa ću reći, mnogi su prognozorili da ćemo otpast ko ratkapa, mi smo i dalje tu , kaže Sopić.

Pjaca je načeo goste pogotkom glavom, Marić se odlično snašao nakon udarca Petroviča i dodirom promjenio smjer lopte i prevario Banića, dok je Goda u 89. minuti pretrčao u šprintu gotovo 60 metara i zabio svoj šesti pogodak sezone, četvrti ligaški. Čestitao je i trener gostiju Rajko Vidović.

Bivši napadač Rijeke odbacio je bilo kakve medijske insinuacije o puštanju njegove momčadi protiv Dinama kojeg s klupe vodi trener s kojim je kumski povezan.

-” Ma ja kao sportaš, želim svakoga pobijediti, rekao je Vidović.

Vidović je bio pravo osvježenje na konferenciji za medije, iskreno i bez uvijanja dao je svoje dojmove još jedne lijepe riječke nogometne večeri.

-”Svaka čast, Rijeka. Armada nikad nije razočarala i sigurno da je ono što se kaže, 12.igrač, velika podrška i ne odustaju i dok je bilo 0:0, Armada nikad ne odustaje. I Rijeci i Armadi čestitke na fantastičnoj večeri i želim da nastave u ovom smjeru, zaželio je Vidović.

Iako je pohvalio angažman svih igrača izdvojio je Sopić dva igrača pa krenimo od ulaska Ivanovića.

-”On je jedan od najvećih pozitivaca u ekipi, stvarno mi je žao kao treneru kad mu dajem tako malo minuta, rekao je Sopić . A onda je Sopić objasnio situaciju s Pjacom.

-” Pjaca je danas ušao, a nije trebao, da smo imali rezultat Pjaca ne bi igrao niti minute, Pjaca je poluozlijeđen.

Čak je Sopić razgovarao sa Pjacom da ga pusti iz karantene kući, no Pjaca je odbio takvu mogućnost.

-” Kad imate takvog čovjeka i sportaša koji kaže da će uzeti tablete i stisnuti zube. Dođe poluvrijeme čovjek dođe i kaže nema problema, 30-40 minuta mi nije problem i onda se tu prelomi utakmica i sad smo svi pametni, ispričao je Sopić situaciju s Pjacom.

Dinamo je uoči utakmice Rijeke, pobijedio Lokomotivu i na par sati preuzeo vrh tablice prvi put u sezoni, no nije dugo trajalo. Sopić i mediji omiljena su tema već mjesecima, brine se trener Rijeke kako bi predstavnici sedme sile imali čime puniti medijski prostor, a ne smeta ga što su gotovo cijele sezone novine pune riječkih konkurenata, a Rijeka ne prepušta prvo mjesto. Ponovio je kako ako su 23 igrača u rosteru da svi zaslužuju šansu u određenom trenutku i zaista Rijeka rotira znajući što je čeka u završnih mjesec dana, a stručni stožer uvijek pogodi sa zamjenama koje budu učinkovite.

-” Ako imate 23 igrača u rosteru, svi zavrijeduju šansu u momentu, neki više neki manje. Sopić nije prihvatio pljesak novinara nakon pobjede s Goricom, odgovorio im je u svom stilu. -“Čim mi novinari plješću, nije dobro. Moram nešto promijeniti. Pustit ću dugu crnu kosu”, rekao je Sopić te se osvrnuo na utakmicu.

Da domaći trener primi pljesak nije novost, ali kada to zasluži gostujući trener onda je to novina. Naglasio je Vidović još jednom kako se Rijeka zasluženo nalazi u vrhu i da je posebno prati uz ostatak lige. Za razliku od Dinama koji je imao probleme unutar kluba koji su se odrazili na igru kod Rijeke je naglasio. -” Dok Rijeka ima kontinuitet, igra fantastično cijelu sezonu, od 14 ,15 pobjeda, to je zastrašujuće da su primili samo 4 gola, zasluženo na prvom mjestu i želim da ostanu tu gdje jesu , rekao je Vidović.

Rijeka sljedeću prepreku ima u nedjelju u Kranjčevićevoj ulici protiv Lokomotive od 19 sati i 30 minuta.