OGLAS

RIJEČANI ZA LUKASA

Na utakmici prikupljeno 81 700 kuna, Lukas na operaciju putuje sredinom lipnja

Na utakmici prikupljeno 81 700 kuna, Lukas na operaciju putuje sredinom lipnja

Rijeka je jučer pobijedila i svima pokazala kako kuca riječko srce. Više od tri tisuće gledatelja, sportaša, novinara i i članova Armade ujedinilo se samo s jednim ciljem – pomoći malom Lukasu. I u tome su uspjeli, velika humanitarna akcija za Lukasov osmijeh svoje je finale doživjela u sportskom spektaklu na Kantridi. Najdraža Rijeka vratila je sinoć uspomene stare 11 godina kada je na istom ovom mjestu Rijeci oduzet naslov državnog prvaka. No jučer se Rijeka ujedinila i pobijedila u najvažnijoj utakmici – onoj humanitarnoj koja se igrala za petogodišnjeg Lukasa.
-Hvala je zapravo mala riječ, zahvaljivao se nakon utakmice Lukasov tata, Danijel Juriša. Hvala svima koji su došli, sve je bilo odlično, Lukas će se uskoro nasmijati , to je sigurno.
A nasmijali su se i bivši igrači Rijeke istrčavši na Kantridu s plemenitim ciljem. Iako su izgubili protiv današnje momčadi Rijeke, rezultat je sinoć bio u drugom planu. Početna 11.-torka zvijezda sastavljena od igrača koji su nekada igrali za Rijeku – Budan , Mijatović, Tokić, Čaval, Ahmad Sharbini, Iveša, Agić, Vugrinec, Musa, Višković i Novaković zagolicala je maštu 3000 tisuće gledatelja na Kantridi – Ova momčad bila bi prvak Hrvatske, čulo se na tribinama.  -Svi koji su bili pozvani su se odazvali, mislim da je to najveći rezultat, vjerujem da ćemo pomoći malom Lukasu, da smo mu našim prisustvom pomogli u životu, rekao je nakon utakmice Igor Budan koji je posebno emotivno doživio svoj povratak na Kantridu. Uz Budana najveći pljesak gledatelja dobio je i Davor Vugrinec.
-Mislim da se dosta ljudi odazvalo, i to je najvažnije , prikupiti pomoć za malog Lukasa. Nadam se da smo mu pomogli.U nogometnom trokut turniru koji je prethodio utakmici dviju Rijeka,riječki olimpijci pobjedili su novinare i Armadu.
Tisuće srca kucalo je sinoć za Lukasa, no da nije bilo jednog velikog humanitarnog, svega ovoga ne bi ni bilo. Ideju je, a nije mu to prvi put, inicirao plemeniti  duh  sportskog života našeg grada -Orlando Rivetti. – Bilo je zanimljivo, prelijepo. Odlična zabava, 3000 ljudi, nogomet, spektakl, nema protivnika, samo suparnici, pustili smo Gračanu utakmicu da mu sačuvamo stolicu, govoro je nakon utakmice Rivetti ujedno i trener momčadi zvijezda.  Rijeka je ispit položila i sudbinu malog Lukasa prepustila rukama liječnika. Na utakmici je od prodaje ulaznica prikupljeno oko 80 tisuća kuna, zajedno sa svim donacijama, prijašnjim akcijama, na račun Lukasovog tate uplaćeno je 158 tisuća. kuna. Lukas na operaciju u Njemačku putuje sredinom lipnja. 
Sretno, Lukas! 

Secret Link