Rukometni klub Zamet se vraća u najviši rang natjecanja, Premier ligu, nakon što je kratko vrijeme proveo u drugoj ligi. U subotu ih čeka prva povratnička utakmica protiv Sesveta. Ivica Lukanović, član Uprave RK Zamet, naglasio je kako je bilo teško gledati Zamet u drugom rangu, ali uz trud igrača, povratak je bio brz i uspješan.
Za natjecanje u Premier ligi bilo je potrebno pojačati ekipu. Aleksandar Čupić, sportski direktor RK Zamet, rekao je da su doveli pet novih igrača, uključujući Luku Mrakovčića i dugogodišnjeg prvoligaškog golmana Dominika Markovića, kao i mlade reprezentativce: Adriana Ćosića, Petra Lencovića i Roka Markotu. Čupić je istaknuo da je ekipa spoj iskustva i mladosti, iako im je grupa teža nego što su očekivali.
Konferenciji za medije nije prisustvovao niti jedan igrač niti trener, no Uprava kluba naglašava da su osigurani svi uvjeti kako bi se fokus mogao staviti na teren. Ivica Lukanović je također napomenuo da je klub relativno dobro zatvorio proračun za ovu godinu, unatoč tome što nemaju glavnog sponzora, te se zahvalio Gradu Rijeci i županiji na pomoći.
Predsjednik kluba Željko Jovanović istaknuo je da je ova godina godina stabilizacije, dok je dugoročni cilj da Zamet postane jedan od tri vodeća rukometna kluba u Hrvatskoj u narednih nekoliko godina. Klub također ulaže u razvoj svoje rukometne škole kako bi iznjedrio nove reprezentativce i trenerske talente.
Jedan od ciljeva kluba je povratak gledatelja. Zamet je pripremio sezonske ulaznice po cijeni od 60€, te se nadaju da će ljubitelji rukometa podržati klub kroz kupnju ulaznica. Prva domaća utakmica Zameta zakazana je za 14. rujna protiv Poreča. U grupi A, uz Zamet, nalaze se još i Zagreb, Sesvete, Poreč, Trogir, Metković, Rudar i Osijek.





