Zgrada Sveučilišne knjižnice u Rijeci do kraja iduće godine trebala bi zasjati u potpuno novom ruhu. Potpisan je ugovor o energetskoj obnovi zgrade, kojom će se značajno unaprijediti njezina energetska učinkovitost i vizualni identitet.
Lea Lazzarich, ravnateljica Sveučilišne knjižnice Rijeka, izjavila je:
“To je bio javni poziv Ministarstva kulture, odradili smo sve prethodne radnje i sada smo u trenutku kada mogu započeti radovi.”
OGLAS
OGLAS


Zgrada površine gotovo 6000 četvornih metara u idućih će devet mjeseci postati veliko gradilište. Ipak, iz knjižnice poručuju da će učiniti sve kako bi korisnicima i dalje bili na raspolaganju.
“U tom ćemo periodu nastojati zadržati rad za naše korisnike, da ne dođe do prekida. Jako nam je važno upoznati javnost s ovim velikim projektom koji nam slijedi,” istaknula je ravnateljica Lazzarich.
Za obnovu je iz natječaja Ministarstva kulture osigurano nešto više od 3,5 milijuna eura, a očekivani rezultati projekta su značajni.
“U konačnici dobivamo uštedu toplinske energije od 77%, što za ovu zgradu znači jedno sasvim novo ruho i vodi nas korak bliže održivom, zelenom poslovanju,” zaključila je Lazzarich.