Besplatan javni prijevoz za sugrađane starije od 65 godina!
Grad Opatija planira uvesti novo pravo u okviru socijalne skrbi, besplatan javni prijevoz za osobe starije od 65 godina s prebivalištem na području Opatije, o čemu će sutra odlučiti Gradsko vijeće.
Pravo će ostvariti svi stariji od 65, s mjesečnim prihodom do 1.000 €
Korisnici će sami kupiti karte, a Grad će im refundirati trošak godišnje karte Autotroleja (1.–4. zona)
Za umirovljenike mlađe od 65 godina i dalje ostaje mogućnost sufinanciranja prijevoza, uz mjesečne prihode do 500 €.
Na području Opatije živi više od 3.200 osoba starijih od 65 godina, a za provedbu ove mjere u proračunu za 2026. osigurano je 230.000 €.
Ukupno je za socijalni program u 2026. godini planirano 1,5 milijuna €, što je 15 % više u odnosu
Besplatan javni prijevoz za Opatijce starije od 65 godina




