OGLAS

Uz glasove HDZ-a riječko Gradsko vijeće izglasalo preustroj gradske uprave

YouTube player

Riječko Gradsko vijeće podržalo je prijedlog preustroja gradske uprave prema kojem će se broj upravnih tijela povećati s dosadašnjih 10 na 13. Odluka je donesena s ukupno 21 glasom za, uz pet suzdržanih i pet protiv.
Prijedlog su podržali vijećnici HDZ-a, njih pet, zatim 11 vijećnika koalicije koja je na lokalnim izborima podržala Iva Rinčić, nezavisni vijećnik s liste Mosta Marinko Koljanin, vijećnik talijanske nacionalne manjine Enea Dessardo te troje vijećnika s Nezavisne liste Marko Filipović.
Protiv su glasali gradski vijećnici platforme Možemo! i PGS-a, dok su suzdržani bili vijećnici SDP-a, Liste za Rijeku i IDS-a.

Gradonačelnica Iva Rinčić poručila je kako je reorganizacija potrebna radi učinkovitijeg provođenja kapitalnih projekata i modernizacije gradske uprave. Broj upravnih tijela povećat će se s 10 na 13, a provedba preustroja očekuje se tijekom ljeta, kada će biti raspisani natječaji za pročelnike.

Rinčić je naglasila da zbog preustroja neće biti otpuštanja zaposlenika, iako će broj sistematiziranih radnih mjesta biti smanjen.

Oporbene stranke kritizirale su novu većinu. Više pogledajte u videoprilogu!

Secret Link