OGLAS

Obnovljen Dom zdravlja u Crikvenici, očekuju se uštede do 80 posto

Završena je energetska obnova Ispostave Crikvenica Doma zdravlja Primorsko-goranske županije. Obnovljene su fasada i toplinska ovojnica, zamijenjena stolarija te modernizirani sustavi grijanja i rasvjete.

Ugrađena je visokotemperaturna dizalica topline snage 120 kW. Prije obnove zgrada je godišnje trošila oko 17.300 litara loživog ulja i 92.000 kWh električne energije, a očekuje se smanjenje potrošnje od 70 do 80 posto.

Županija sada kreće u sljedeću fazu – projektiranje i obnovu unutrašnjosti zgrade.

„Uvjeti za rad zdravstvenih djelatnika i uvjeti u kojima se građani liječe moraju biti na višoj razini. To će biti jedan od naših prioriteta“, poručio je župan.

Iz Županije ističu kako je obnova dio šireg ulaganja u modernizaciju javne zdravstvene infrastrukture i povećanje energetske učinkovitosti.

Secret Link