Rijeka – Hajduk 2:0

Rijeka slavila u Jadranskom derbiju i zasjela na drugo mjesto prvenstvene ljestvice

4719BBEA-1EE0-4A85-9852-E8CD1A26B1A1

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk 2:0 u utakmici 26. kola Hrvatski telekom Prve lige, te se vratili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice preskočivši splitski sastav na drugom mjestu.

Igrala se 61. minuta utakmice. Čolak je pobjegao obrani, Posavec je uspio skratiti kut i obraniti. Lopta se opet odbila do Čolaka, koji se uspio okrenuti i zatresti mrežu. Ujedno se aktivirao VAR provjeravajući je li Čolak igrao rukom nakon prve obrane vratara Hajduka, ali sve je bilo čisto i pogodak je priznat – 1:0.

Drugi gol i potvrda pobjede stigla je u 72. minuti. Naime, nakon udarca Gorgona lopta je pogodila Caktaša u ruku u kaznenom prostoru. Igra je nastavljena i sudac Batinić je dosudio naknadno prekršaj za Rijeku na rubu kaznenog prostora.

I onda je stigla poruka iz VAR-a, Batinić je provjerio situaciju i dosudio najstrožu kaznu.

Gorgon je preuzeo odgovornost i poentirao – 2:0!

Rijeka je dominirala u prvom poluvremenu. Već u trećoj minuti Čolak je pobjegao i ubacio u sredinu kaznenog prostora, ali Halilović je promašio loptu.

Šest minuta kasnije nova prilika za bijele. Raspopović je ubacio visoku loptu u kazneni prostor, lopta se nakon duela Čolaka i Mujakića, odbila do Halilovića na 16 metara koji je pucao, ali lopta je otišla iznad grede.

Uslijedili su pokušaji Raspopovića (10′) i Štefulja (18′), ali nije bilo dovoljne preciznosti da bi lopta završila u mreži.

Rijeka je veliku priliku imala U 24. minuti. Čolak je odlično ubacio, Gorgon je dobro zahvatio loptu, ali greda je spasila Hajduk!

Lopta se u nastavku akcije odbila do Halilovića koji se odlično oslobodio pratnje, ali njegov udarac zaustavio je vratar Posavec.

Nakon novih pokušaja Štefulja (26′) i Čolaka (32′) uslijedila je još jedna sjajna prilika za bijel u 35. minuti.
Andrijašević je odnio jednu loptu na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i potegnuo. Vratar Posavec uspio je dovoljno dirnuti loptu i skrenuti je u vratnicu.

U 41. minuti, nakon loše reakcije obrane Hajduka, Andrijašević je pokupio loptu i pokušao odigrati za Čolaka. Dimitrov je presjekao loptu, a Posavec ju je uspio uloviti.

Rijeka je nastavila odlično u nastavku, u 48. minuti Čolak se našao u sjajnoj prilici u kaznenom prostoru, ali Posavec je obranio. Samo minutu kasnije Gorgon je sjajno potegnuo s 25 metara, ali vratar Hajduka se dobro ispružio i sačuvao mrežu.

Blizu gola nekoliko minuta kasnije bio je i Franko Andrijašević koji je oduzeo loptu Radiću, ušao u kazneni prostor, ali njegov prizeman udarac obranio je Posavec.

Nakon vodećeg gola, u 66. minuti Štefulj je odlično potegnuo s 18 metara, ali Posavec je još jednom sjajno igrao.

U 82. minuti Gorgon je donio loptu pred gol, gurnuo za Čolaka koji je ostao sam pred golom, ali njegov udarac je blokiran!